Напівкоштовне каміння проти коштовного

news01 img01

Коштовні камені та ювелірні вироби завжди відігравали важливу роль в історії людства. За всю історію камінь пройшло так багато різних варіантів свого використання (наприклад, ні для кого не є таємницею їх цілющі властивості, як ми можемо забути про магічну сторону, а також в глибоку давнину їм привласнювали повноваження богів тощо). І тільки з середини 19 століття люди вирішили диференціювати та класифікувати їх на два види: коштовні (дорогоцінні) та напівкоштовні.

Основна різниця напівкоштовного від коштовного

Не багато людей знають про різницю між коштовним та напівкоштовними камінням. У цій статті ми спробуємо трохи підняти завісу невідомого та розповізти нашим читачам, у чому ж таки полягають основні відмінності між цими на перший погляд схожими словами.

Для початку з'ясуємо що ж називають коштовними камінцями, тут все дуже просто коштовними називають чотири типи дорогоцінних каменів: алмаз, рубін, сапфір і смарагд. Всі ж інші були поміщені до категорії напівкоштовного. Найбільш популярними з яких є топаз, опал, цирконій, аметист, бірюза, кварц, малахіт, агат, корал, гранат і багато інших, які не настільки дорогоцінні як згадані вище, але теж відносяться до категорії напівкоштовного.

Як коштовні, так і напівкоштовні по своїй суті є мінералами в гірських породах, які знаходяться під поверхнею землі. Після чого вони поліруються і доводяться до ідеальної форми майстерними ювелірами, після такої обробки вони вважаються готовими для використання в прикрасах і ювелірних виробах. Хоч і немає можливості, щоб судити про їх художню цінність, та їх вартість залежить від якості та блиску. Вас може здивувати той факт, що 10 карат нефриту коштує приблизно 10$, у той час як інший нефрит може коштувати вам 100$. З таким само успіхом можна придбати коштовність дешевше ніж шматочок рідкісного агата, який не відноситься до категорії дорогоцінного.

news01 img02

Це робить процес вибору цікавішим, і відносить на другий план поділ каменів на коштовне та напівкоштовне. На жаль більшість продавців у ювелірних магазинах використовують різницю між цими двома категоріями лише для збільшення вартості дорогоцінних каменів в очах клієнта, тим самим відштовхуючи на задній план не менш привабливі прикраси з інших каменів.

Не варто забувати - що мода мінлива, а кожна дівчина хоче залишатися гарною та неповторною. Тому краще не піддаватись гучним рекламним кампаніям під час прийняття рішень, які так чи інакше пов'язані з прикрасами, в такому разі краще надати перевагу тому камінню яке вам подобається та підходить. Це зробить вас унікальною в очах інших людей.