Перламутрова веселка

Черный жемчугЯк мені здається, про походження такого знаменитого каменю як перли, знають усі, навіть діти. Адже він використовувався майстрами-ювелірами для прикрас ще з давніх часів. Мало хто знає, що перли бувають не тільки білий, рідше-чорними. Але і мають величезну кількість різних забарвлень, як в теплих, так і холодних тонах. А вам би хотілося дізнатися, як цей чарівний камінь набуває різних кольорівта відтінкків? 

Рецепт дуже простий: беремо кілька раковин з перлами, додаємо трошки магії, все це залити морською водою і залишити настоятися. Як вам такий варіант? А якщо серйозно, то все практично так і відбувається, ось тільки магічний елемент замінюється природними процесами.

губы молюска

Кольори і відтінки перлин і сьогодні залишається гарячою темою серед знавців і шанувальників перлів. Вся палітра природних відтінків перлів дуже велика вони бувають не тільки білимита чорними, але, не варто забувати про сині, і навіть фіолетові! Так звідки ж береться така різноманітність фарб?

Найчастіше на колір майбутніх перлів впливають губи молюска, це зовнішня частина оболонки. Візьмемо, наприклад, Tahitian Pearls перли даного сорту від світло-сірого до темно-сірого (практично чорний) ці молюски живуть виключно в солоній воді з архіпелагу Туамото (так звані Перлинні острови). Слід звернути вашу увагу на сірі і сріблясті відтінки, властиві на краю раковини, вони також приймають участь в утворенны кольору.

Перли і його величезна палітра відтінків

Слои Перламутра Под УвеличениемІ все-таки звідки перлина отримує свій колір? Вона його отримує від мікроскопічних пігментів які знаходяться всередині шару конхиоліну. Конхіолін - це органічне «клей», який тримає кристалічні шари черепашки молюсків і каркас перлів. Простіше кажучи структура перлів віддалено нагадує цегляну стіну, що складається з лусочок гексагональної форми, а конхіолін - це цемент,що склеює їх.

Арагонит тромбоцитов в перламутр

І нарешті, арагоніт, якому відведено не маловажну роль, його частинки напівпрозорі, мкм-тонких кристалів, які і утворюють призматичні шари перлів. Тому коли сонячне світло потрапляє і проникає крізь поверхню перлини і її шарів, світловий промінь заломлюється в шарах конхиоліну отримуючи в різних місцях різні відтінки, назад на глядача, що і дозволяє йому переливатися різними кольорами - червоним, помаранчевим, жовтим, зеленим, синім і фіолетовим. Це явище сильно впливає на забарвлення перлів. І чим більше в перлині відтінків конхиоліну тим більш насичений він буде здаватись, яких відтінків більше такого кольору вона нам і здається.

дві Золоті Перлини Південного Моря

Візьмемо дві Золоті Перлини Південного Моря.

Ліворуч: середньо-золотистий світло-рожевий тон забарвлення.

Праворуч: глибокий золотий South Sea pearl з бронзовими і зеленими нотками.

Дивлячись на ці дві золоті перлини з Південного моря нам простіше буде розібратися з півтонами. Перли праворуч відображає різні відтінки інтенсивності золотого, проте слабкий веселковий тон, що лежить над основним кольором тіла впливає на загальний колір перлини для глядача. Що ж стосується перлини ліворуч, вона виглядає злегка червоніє (теплі тони) через рожеве забарвлення, у той час як на перлині праворуч проявляються набагато цікавіше зелені і бронзові відтінки.
Ось і вся хитрість кольоро відображення перлів. Нехай наука про перли все ще розвивається і в майбутньому ми можемо відкрити щось ще - проте і зараз у нас склалося розуміння що, як і чому відбувається. 

Я сподіваюся, що ви знайшли цю статтю захоплюючою - адже перли продовжують захоплювати і дивувати нас... В наступній статті мені б хотілося розповісти вам в яких країнах які відтінки перлів можна зустріти.

 


how-do-pearls-get-their-color

Конхиолин

Арагонит