Бірюза - міфи та легенди

Turquise

Про походження назви «бірюза» давно ведуться суперечки. Досить довгий час вважалося, що його назва походить від французького слова turquoise - «турецький» (pierre turquoise - турецький камінь). Однак, в Туреччині ніколи не було родовищ цього мінералу. Тому більш правдоподібною видається версія про походження каменю від перського слова piryzen, що означає «камінь щастя», а також частенько зустрічається слово piryza - «той, що отримує перемогу».

Бірюза - це один з найпопулярніших напівкоштовних каменів, як у давнину, так і сьогодні. Через своєї красута унікальність кольору, прикраси з бірюзи залишаються фаворитами в різних частинах світу, і протягом довгих років. Вважається, що кільця з бірюзи почали використовувати ще в Давньому Єгипті, документально підтверджено, що Єгипетська цариця Zur - друга дружина правителя першої династії, носила золоті браслети з инкрустироваными камінням бірюзи.

У Стародавній Персії бірюзу обожнювали багато тисячоліть, і використовували не тільки для виготовлення ювелірних виробів, але і для прикраси предметів. У Тибеті та Монголії - бірюза на ряду з коралами використовувалася в срібних та золотих прикрасах. В Індії - бірюза використовувалась для розробки препаратів з різними речовинами рослинного чи тваринного походження, які застосовувалися в лікуванні печінки, анемії та істерії.

vodolej birjuza 2

Різні племена індіанців використовували бірюзу для виготовлення бус, мозаїки і носили їх як амулети. Вони вірили, що бірюза вкрала колір неба, і тому просто зобов'язана приносити їм удачу.

Що ж стосується Європи, то як раз в самий розпал колоніальної епохи, вважалося, що шляхетному чоловікові не обійтися без персня з бірюзою, а от жінки цей камінь почали носити тільки у вісімнадцятому столітті. Наприклад, Пушкін перед дуеллю взяв у своєї дружини Наталії Миколаївни «на щастя» золотий перстень з овальною блідо-блакитною бірюзою; можливо, не спрацював амулет саме тому, що належав іншому «господарю» ...

Цей дуже цікавий камінь, частенько надихає ювелірів на створення неповторних прикрас. А міфи і легенди надають йому свою неповторну магію - магію бірюзи. В яку хочеться вірити, боротися і не здаватися до кінця, заручившись підтримкою яскраво-блакитного маленького «оптиміста» - що ховається у вас в кільці, або визирає з сережок, і тоді ви точно досягнете поставленої мети.